Tel. 728-225-747 / 660-233-332 kontakt@renowacja-podlogi.pl

Jak często cyklinować parkiet?

Parkiet drewniany nadaje wnętrzom piękny i charakterystyczny wygląd. Jednak z biegiem lat może wymagać renowacji. Szczególnie dotyczy to parkietów położonych w budynkach użyteczności publicznej np. biurach. Posiadacze parkietów stają więc przed dylematem, jak często powinno się cyklinować parkiet.

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywiście jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od stopnia zużycia danej podłogi. W pomieszczeniach, które są rzadziej eksploatowane parkiet zachowuje swoje właściwości i wygląd przez zdecydowanie dłuższy czas. Jednak jeśli chodzi o pomieszczenia biurowe, gdzie podłoga jest bardzo często używana, parkiet drewniany wymaga szybszej renowacji. Zazwyczaj parkiet cyklinuje się więc co 7-10 lat.

Jednym z sygnałów, które świadczą o tym, że należy dokonać renowacji parkietu są wyraźnie widoczne szpary pomiędzy deskami. W miejscach niezabezpieczonych lakierem może również dojść do zmiany koloru drewna i jego ściemnienia. Przyczyną tego mogą być wszelkie zabrudzenia podłogi. Ponadto większe zdarcia lakieru w wielu miejscach oraz głębokie rysy drewna będą wymagały cyklinowania.

Cyklinowanie to proces polegający na zeszlifowaniu poprzednich powłok lakieru wraz z niewielką warstwą drewna.

W przypadkach, gdy lakier na parkiecie posiada jedynie drobne rysy istnieje możliwość tylko jego odświeżenia. Polega ono na odpowiednim przygotowaniu położonej już warstwy lakieru, a następnie położeniu nowej.

Prawidłowo pielęgnowany i konserwowany parkiet może zachować swoje właściwości oraz piękny wygląd przez wiele lat.

Kompleksowe usługi parkieciarskie

Podłoga to ważny element każdego domu. Solidnie wykonana posłuży wiele lat, będzie przyjazna w użytkowaniu i pieknie wyglądać. Zapraszamy do kontaktu.