Tel. 728-225-747 / 660-233-332 kontakt@renowacja-podlogi.pl

Renowacja parkietu (cyklinowanie i lakierowanie)

Proces cyklinowania przebiega w kilku etapach. Najpierw szlifuje się wierzchnią warstwę drewna za pomocą papieru ściernego. W zależności od rodzaju drewna może od mieć różną grubość. Następnie przechodzimy do kolejnego etapu cyklinowania, którym jest szpachlowanie polegające na wypełnieniu wszystkich ubytków powierzchni  parkietu i jej ostatecznym wyrównaniu. Później wykonujemy polerowanie i odkurzanie całej powierzchni podłogi i sprawdzamy, czy nie ma żadnych smug i innych uszczerbków. W ten sposób dochodzimy do ostatniego etapu cyklinowania, czyli zaimpregnowania parkietu.

Dokonuje się tego najczęściej za pomocą odpowiednio dopasowanego lakieru. Zaletą lakierowania jest wysoka odporność na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto tak zabezpieczona powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ można do tego wykorzystać po prostu wilgotnego mopa nie bojąc się o uszkodzenie podłogi.

Decydując się na renowację swojego parkietu proszę powierzyć ją naszej firmie, a cały proces wykonamy dla Państwa szybko i sprawnie z należytą starannością oraz dokładnością spełniając wszelkie wymagania.

Kompleksowe usługi parkieciarskie

Podłoga to ważny element każdego domu. Solidnie wykonana posłuży wiele lat, będzie przyjazna w użytkowaniu i pieknie wyglądać. Zapraszamy do kontaktu.